fbpx

FINEART ARKA PLAN

1979’dan günümüze…

Özel dokuma %80 polyester, %20 pamuk olarak imal ettirdiğimiz sert kırışmayan kumaşlarımızın üzerine , firmamıza tescilli apremiz uygulanarak, kendi tekstil makinemizde parlama (yansıma, refle) yapmayan boyalar kullanarak fotoğraf ve video çekimleriniz için en uygun halde imal edilir.
Kumaş fotoğraf fonlarımız bilinen dertsiz masa örtüsü kumaşı, dalgıç kumaş ve katlanabilir yumuşak kumaş kesinlikle değildir, özel formüllü, firmamıza tescilli apre ile sertleştirilmiş ürünlerdir.
İsteğiniz üzerine mekanizmalı ve taşınabilir Fon sistemli olarak imalatı yapılır.
Stüdyo Kumaş Fonların Temizlenmesi :
Öncelikle fonlarınızın temizliğini her çekimden sonra nemli bir bezle silerek yapmanızı tavsiye ederiz. Uzun süre kiri fonların üzerinde bırakmanız durumunda lekeler kalıcı olabilir. Kesinlikle halı yıkama, oto yıkama vb. yerlerde yıkatarak yapmayınız.

Montaj Bilgisi:
Yalnız Fon: Yalnız fon olarak aldığınız ürünler size sadece fon kumaşı olarak gelir. Bu fonları daha önce aldığınız boru mekanizmalarınıza yapıştırarak, kağıt fon rollinglerinize yapıştırarak, fon standlarınızda clamplerle (kıstırma mandal)tutturarak veya duvarınıza ahşap çıtalar monte ettikten sonra raptiye veya zımba yardımı ile tutturarak arka plan haline getirebilirsiniz.

Mekanizmalı Fon: Mekanizmalı fon olarak aldığınız ürünler size fon kumaşı, alüminyum boru ve aşağı yukarı hareket ettirebildiğiniz makara ile gelir. Genelde mekanizma, askı ile karıştırılmaktadır, her fon tek mekanizma ile çalışır. Bu fonları duvar ve tavan askısı alarak stüdyolarınızın duvarına veya tavanına monte edebilirsiniz. Standartta ürettiğimiz 3’lü ve 5’li fon askılarımızla aynı duvarda veya tavanda 5 fona kadar kullanım imkanınız vardır.
Daha fazla fonu aynı duvar veya tavanınızda kullanmak isterseniz 5 ‘li askıdan fazlası için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Not : Fonlarımızın ekran görüntüleri ile kumaş üzerindeki baskı tonlamalarında mutlaka farklılık olacaktır. Ekran görüntüleri RGB, baskı formatı CMYK olmasından kaynaklı farklılıkları göz ardı etmemenizi rica ederiz.

KIRIŞIK FON / KOD:B190

GRİ ESKİTME DUVAR-AHŞAP ZEMİNLİ/KOD:K30

KAHVE FINEART-AHŞAP ZEMİNLİ/KOD:K27

GRİ-KAHVE TAŞ DUVAR/KOD:Z81

BEYAZ ESKİTME TAŞ DUVAR/KOD:B184

ÇATLAK DESENLİ ARKA PLAN/KOD:B182

YEŞİL TAŞ ESKİTME ARKA PLAN/KOD:B178

TOPRAK RENGİ ARKA PLAN/KOD:B177

GRİ PARÇALI ARKA PLAN/KOD:B176

ESKİTME DUVAR ARKA PLAN/KOD:B174